• It'Serious מערכת

על "מריבה" ו"צו פיוס" - מה עושים בזמנים פחות נעימים?

כל תקופה בחיינו מביאה עימה עליות ומורדות - זה יכול להיות תקופה לחוצה בעבודה, התמודדות עם משבר משפחתי, מגפת ה"קורונה" ועוד כל מיני דברים בלתי מתוכננים שנופלים עלינו כרעם ביום בהיר. אחד הדברים הפחות נעימים שאנחנו נתקלים בהם הוא "מריבה" עם בן הזוג. "מריבות" הן דבר שאף פעם לא נעים לדבר עליו, קשה לגשת אליהן בצורה שהיא ראציונלית והן גוררות מצב רוח ירוד בדרך כלל. אז איך נצא מהפלונטר הזה בשלום?

איך נחזור לזרועות בן זוגנו האהוב אחרי "ויכוח" לא נעים? הכנו לכם מדריך קטן לעת צרה. אנחנו ממש מקווים שתעשו בו שימוש מועט - בעיקר כי אין לנו חשק שתריבו ולמרות שאנחנו מאוד אוהבים לעסוק בהכרויות ובמיוחד באתרי הכרויות, אנחנו מעדיפים שזוגות יהיו ביחד לזמן ממושך.

את הפייסבוק ואת האינסטגרם שלנו כבר ראית?

1. אל תביכו: כשאנחנו חיים ביחד, אנחנו נוטים לחלוק האחד עם השני גם פרטים שהם פחות נוצצים, אבל כולנו יודעים שכל מערכת "זוגית" מבוססת על חברות טובה וחברים חולקים גם דברים פחות נעימים מתוך צפייה לאוזן קשבת ולכתף תומכת. אל תעשו שימוש בעובדות הללו בעת "ריב". ראשית, זה יעמיד את בן הזוג שלכם במצב שהוא חש נבגד. "בני זוג" משתפים אחד את השני בפרטים שונים מתוך קרבה. שנית, זה יעמיד אותו במצב של התקפה, מה שיכול לגרום למגננה או הסתגרות. הטיפ שלנו : תהיו עניינים.


זוג-יושב-בטיפול

2.קחו אחריות: זה לא משנה בכלל אם אתם אחראים על זריקת הזבל והבן זוג שכח, או שמא אתם אלו שבצעתם את הדבר שבגללו נגרם ה"ריב"- קחו אתם את המושכות כאנשים בוגרים ותחליטו שה"ריב" נגמר עכשיו . אין סיבה להמשיך להוציא אגרסיות, זה רק יגרום לכם לריחוק ולכעס. אתם צריכים זמן להתבודד? רוצים להעלות את המחשבות שלכם על הכתב? ה"מריבה" הזו גרמה לכם להרהר בעוד כמה אספקטים? צרו הכל וספרו לבן הזוג שאתם רוצים קצת זמן איכות עם עצמכם. אנחנו בטוחים שהוא יסכים. ותגיעו לשיחה הסופית רגועים יותר.

3. מחוות ומתנות: אין להשיב את המילים שנזרקו לחלל האוויר, אולם אפשר לרכך את הדרך שמובילה לפיוס בעזרת מחוות קטנות . אתם יודעים שהוא מת על פיצה? הפשילו שרוולים ותכינו (או שתרימו טלפון לאחת הפיצריות הקרובות). היא אוהבת שירה? מצא קטע שירה שמדובר בו על "פיוס" ו"ריב". אל תצפו שבן הזוג יפול לזרועות הפיוס שלכם כפרי בשל, אולם ישנן פרקטיקות שיכולות להקל על תהליך הפיוס שחייב להיות מדוקדק. זכרו - לא משנה איפה הכרתם, "אתר הכרויות", דרך חברים או באוניברסיטה - חשוב להיות מנומסים ואנושיים גם כשקצת פחות נעים

4.תחברו למקורות: ה"מריבה" הזו קרתה בכלל דבר מסוים. ולא הדבר הזה לא יעלם מפני השטח בגלל שרבתם, הוא ישאר שם - בין אם נרצה או לא. חשוב שתבחנו את "סלע המחלוקת" כשאתם רגועים ושלווים ולא בעידנא דרתחתא. רוצים להיות סופר מתחשבים? קחו נייר או לפטופ, כתבו על מקור ה"ריב", מה הניע אתכם לפתוח את הנושא דווקא בשעה הזו, מה הביא את הצד השני להתנהג ככה. נהלו את השיחה באופן בוגר ומכיל וכזה שבעיקר יוביל לדו שיח ולפתרון. אין מנוס - ישנם דברים שעלינו לפתור ועדיף כמה שיותר מוקדם.

גם בחיים הזוגיים שלנו יש מכשולים, שאותם כאמור, עלינו לעבור לאט ובזהירות. זכרו שגם בזמני משבר ו"ריב", אפשר לנהוג באופן שמכבד את כל הצדדים.


בשורה התחתונה, הדבר הכי חשוב הוא לצאת לדרך הפיוס כאשר שני בני הזוג רגועים ומול עיניהן ניצבת מטרה אחת: ה"זוגיות"! "זוגיות" זו צריכה לפרוח ולהצליח גם בתנאים שהם פחות אופטימליים כמו "ריב".אז בין אם הכרתם דרך "אתר הכרויות" או דרך חברים, זכרו : גם ל"ריב" יש חוקים וכללי נימוס.


פיוס נעים והמון אהבה!


#פיוס

#ריב

#מריבה

#זוגיות

#הכרויות


18 צפיות0 תגובות