• It'Serious מערכת

מחיר ה"אהבה" ב"אתרי הכרויות": על מה שפחות נעים לדבר עליו - "כסף"

בואו נדבר על מה שפחות נעים לדבר עליו - כסף. בשנת 2018 הוציאו רווקי ורווקות ארה"ב כ-120 מיליון דולר על כל העולם הזה שנקרא "הכרויות" - בין אם מדובר ב"אתרי הכרויות" או ב"דייטים" רגילים.

בסקר שבחן הרגלי "דייטינג" בקרב 2,000 אמריקאים, התגלה וש"המחיר" של חודש "דייטים" עומד על 168 דולר (לא פחות מ-590 שקלים!).


כולנו מכירים את התרחיש : מכירים אדם חדש (דרך חברים, "אתרי הכרויות" או הדודה העקשנית), מחליפים טלפונים ומנהלים סמול טוק שלרוב הוא מאולץ ומלאכותי מאוד. לאחר מכן בוחרים מה ללבוש באותו הערב (למי מאיתנו אין איזו שמלת דייטים מהממת או ג'ינס סופר קולי שבחרנו לקנות בסייל?), מחליטים על המיקום, בוחנים את התפריט שלו ומשם יוצאים ל"דייט" שנראה אותו הדבר ולא תמיד יודעים על מה לדבר בו.

בין אם היה "חיבור רגשי", התאמה וחיוך, ובין אם לא, אנחנו יוצאים! וכמו שהגברת החביבה מהבנק אוהבת להגיד - "המינוס לא בורח לשום מקום".


כסף-הכרויות- דייט

מי(ן) ומה לא

בסקר אחר שנערך בקרב 54 אלף איש, נמצא כי 32% מהנשים ו-15% מהגברים יבקשו לפצל את החשבון בסוף הדייט. 60% מהגברים יבקשו לשלם את החשבון כולו, לעומת כאחוז בודד של נשים שיבקשו לעשות זאת. הגבר, כתוצאה מהבניות חברתיות וסוציולוגיות שנובעות בעיקר מזה שאנחנו עושים את צעדינו לקראת חברה מתפתחת, נדרשים מעצם היותם גברים לשלם את עלות ה"דייטים".

מאז ומתמיד, הגברים היו אלו שהוטל עליהם עול הפרנסה וההכנסות. עם זאת, לאט לאט אנחנו מצליחים להשתחרר מהתבנית הזו. אולם, דבר זה לא גורע מהעובדה שעדיין ב-2020 העיניים נשואות אל המין הגברי בכל מה שקשור לפרנסה, הכנסה ותשלום.

כאשר נבחן את השאלה: כמה "דייטים" ראשונים מובילים למערכת יחסים? נקבל נתונים נמוכים מאוד, וזאת בעיקר בגלל שאנשים מגיעים עם "רשימת מכולת", ומתייחסים לזוגיות כמעין "מוצר מדף". היום מדברים על "זוגיות" כ-"ריליישן שופינג", שמדבר על השילוב בין עולם הצרכנות שעבר שינוי מהותי בעשור האחרון ובין חיפוש האהבה והזוגיות.

החוקרים טוענים שעניין השפע יכול לבלבל ולתעתע ובעיקר להשאיר אותנו כאשר חצי תאוותנו בידנו - אנחנו בעיקר יוצאים לדייטים, אולם אנחנו לא ממש שם - עין אחת שלנו פוזלת החוצה כדי לראות מה יש בחוץ. פועל יוצא הוא תופעת ה"מיקבול" - בה יוצאים עם כמה בני זוג עד לשיחת "יחסינו לאן" או לקבלת החלטה. כל הנתונים האלו מתכנסים לידי מסקנה אחת: אנחנו מוציאים המון "כסף" על דברים שאין להם עתיד, שלא מובילים אותנו לעבר המטרה שהצבנו לעצמנו, ומבזבזים לנו שני משאבים יקרים וחשובים מאוד - זמן וממון. ככה התנהלו עד היום כל "אתרי הכרויות"

את הפייסבוק ואת האינסטגרם שלנו כבר ראית?

אנחנו יודעים עד כמה חשובים לכם פרמטרים כמו השכלה, יחס לדת, מראה חיצוני ועוד משתנים שונים, ואנחנו חלילה לא מטילים ספק בחשיבותם של אלו, אולם אנחנו מאמינים שאהבה, היא קודם כל שביל בו שני לבבות צועדים יד ביד - והחיבור הרגשי הוא פקטור מוביל. אנחנו מציעים לכם להתכוונן, להכין רשימת תכונות חשובה ולתת למה שבאמת חשוב במה - חיבור רגשי. יכול להיות שהמסע יהיה טיפה שונה ממסעות קודמים, אבל ההבדל בינו לבין השאר שהוא יותר מדויק עבורכם ושהיעד שלכם הפעם ידוע - מציאת זוגיות טובה, מכילה, איכותית שתוביל לחתונה ולחיים משותפים.

#הכרויות

#זוגיות

#אהבה

#דייט

#כסף

#מחיר


0 צפיות0 תגובות