• It'Serious מערכת

"לב שבור" : 5 דרכים לרפא שברון לב

זאת הסצנה בין העצובות שאפשר לדמיין בכל מערכת יחסים טובה - הפרידה. הצד השני עזב והשאיר את הלב שלכם מרוסק לחתיכות, במיטה אוכלים גלידה ובוכים לצד רשימת ההשמעה הטובה ביותר של המוזיקה העצובה בעולם (All by myself מישהו?).

אז איך ממשיכים הלאה ומרפאים את הלב שנשבר לחתיכות?האם לאתרי הכרויות יש מקום בשעת שברון לב?


קחו את הזמן: אל תחזרו ישר לחיי השגרה, קחו פרק זמן סביר כדי להתאבל על הקשר הקודם. קחו פרק זמן שאתם חושבים שהוא סביר, (שבוע על מערכת ליחסים של שנה לדוגמא) בו אתם באמת מקפידים להוציא את הרגשות השליליים החוצה, כדי שתוכלו באמת להמשיך הלאה, וכן, גלידה זה מאסט. אז שימו לכם נטפליקס, קחו כפית ותאכלו בן אנד ג'ריס כאוות נפשכם.

שימו לב שאתם לא חורגים מפרק הזמן שהקצבתם לעצמכם, הדבר האחרון שתצטרכו ברגע זה הוא לשקוע ברחמים עצמיים. אמנם הלב שבור אבל גם להתאוששות צריך להיות זמן מוגדר.


תשחררו את ה"מה אם": תשחררו את המצב בו אתם שואלים מה אם הייתי עושה זאת אחרת, התהיות האלו לא יעזרו לכם, זה המצב ואותו אתם צריכים לקבל. תעצרו את דפוסי המחשבה השליליים, תשתדלו לא לחשוב על מה היה יכול להיות אחרת, מה אתם או הם עשו לא בסדר, תשחררו את ההאשמות ואת הכעס ופשוט תבינו שזה מה שיש. ככל שנבין יותר מהר שזה מה שיש כרגע, ונקבל את הפרידה כך נוכל להתגבר עליה יותר מהר. שלב זה הוא בין הקשים ביותר, אך עם זאת מאוד חשוב לא להאשים את עצמכם.


תאהבו את עצמכם: הציפו את עצמכם באהבה עצמית. זה אמנם נשמע כמו קלישאה, אבל אם יש משהו שאתם צריכים לזכור (גם מחוץ לחיי הזוגיות), זה שאתם באים קודם. תלמדו משהו שתמיד רציתם ללמוד, תפנו זמן לעשות יותר מהדברים שאתם אוהבים לעשות ופשוט תעשו אותם. תתחילו דיאטה חדשה, תנסו אתגר חדש, תפתחו לעולם תוכן חדש ( טיפ שלנו : לכו לכל מיני הרצאות או כנסים שקשורים לעולם התוכן שלכם) ובאמת - פשוט תעשו את מה שיעשה אותכם שמחים.

את הפייסבוק ואת האינסטגרם שלנו כבר ראית?


תבינו מה אתם רוצים: אומנם המערכת יחסים הזאת לא עבדה, אך אין זה אומר שמערכת היחסים הבאה שלכם לא תעבוד. תחשבו באופן קר ומנוכר מרגשות מה אתם רוצים, אנחנו לא בוחרים במי להתאהב, ולכן חשוב שנמצא מישהו שיהיה ריאלי לחיות איתו ושלא נכניס את עצמינו למיטה חולה עוד מראש. תחשבו על מה אתם מוכנים להתפשר ועל מה לא. שימו את רעיון המראה החיצוני (אלא אם כן זה מאוד חשוב לכם) ותחשבו איזה תכונות תרצו שיהיו לבני הזוג העתידיים שלכם ותבחנו עוד בתחילת הקשר אם יש לבן הזוג אפשרות לענות לכם על מה שאתם צריכים. מרגישים שהבנתם? תוכלו לנסות למצוא אהבה באמצעות אתר ההכרויות שלנו!


תכירו אנשים חדשים: תרחיבו את מעגל החברים שלכם ואת האנשים שאתם מכירים, לא בהכרח רק על מנת למצוא מישהו לקשר רומנטי אלא גם שתוכלו למצוא מישהו שיכול להזדהות עם מה שאתם מרגישים ולעזור לכם. אחד הדברים היותר חשובים בקשר זוגי הוא לנהל חיים ולא לתת לקשר להיות 100% מהשגרה שלכם.


ריפוי ה"לב השבור" הוא לא תהליך קל, למען האמת הוא גם לא תהליך קצר, זה לא קל לחזור ולשים את עצמכם בחוץ ולהיות מוכנים לאהבה בשנית אחרי שלבכם נשבר. עם זאת, בשנייה שתזכו באהבה ותצליחו לבנות קשר חזק ובריא זה יהיה שווה את זה.

לסיכום - חשוב שתבינו שרק אתם אחראים לאושר של עצמיכם, בין אם אתם במערכת יחסים או לא, אין זה אומר שלא תוכלו להיות מאושרים. נאחל לכולם מערכת יחסים חמה, בריאה ואוהבת וכמה שפחות "לבבות שבורים".

#לבשבור

#הכרויות

#אהבה


10 צפיות0 תגובות