• It'Serious מערכת

בני זוג ומשפחה - איך להציג את החצי השני שלכם

כאשר אנחנו מבלים את ה"חגים", ה"שבתות" ושאר המועדים והימים בקרב המשפחה המוכרת שלנו, הרוב נראה לנו בטוח וקליל. המנה האהובה והמוכרת תוגש למרכז השולחן, הריבים הפוליטיים יהיו קולניים והשאלות המציקות, אודות פרנסה, לימודים או זוגיות ישארו בעינן. לא משנה אם הכרתם דרך אתר הכרויות רגיל, חברים או במכולת - נושא החגים חשוב וקריטי, במיוחד בחברה הישראלית.


אבל מה קורה כאשר מביאים בן/בת זוג לאורחה המשפחתית? מה יקרה כאשר מאזן הכוחות ישתנה לטובתכם ופתאום בן זוג חדש יצטרף למרכז השולחן? קיבצנו לכם כמה וכמה טיפים להתנהלות משפחתית/זוגית נכונה.

1. הכינו תורנות "חגים": נכון שתמיד את מסתכלת על הבן זוג שלך וטוענת שהוא "ילד של אבא" (או אמא, תלוי את מי שואלים) זה עדיין לא אומר שכל חג וכל סדר- פסח תעשו עם המשפחה שלו. הכינו תורנות "חגים", תכננו, סמנו ושתפו אחד את השני ברגשות כלפי הנסיעה לארוחות האלו, לישיבה עם האבא והסבתא והדודה ובעיקר תהיו גמישים - כי לכו תדעו אולי בן הזוג שלכם הוא פריק של פסח בגלל שנולד בחג השני.


2. תפתחו מפות: ואנחנו לא מתכוונים למפות שולחן, כן? הרי כל זירה שכזו היא חדשה עבור בן הזוג ודורשת אנליזה והכנה. ספרו לבן הזוג שלכם על יחסי הכוחות, מה מותר ומה בשום פנים ואופן אסור להגיד, איזה בדיחות הדודה מספרת ומה הפדיחה הכי גדולה שאבא שלכם מתעקש לחזור עליה כל שנה. אולי אתם תהיו מובכים אבל הם יגיעו יותר נינוחים ושלווים לארוחה - אז זה שווה הכל.


3. תנו בהם סימנים: ולא רק אלו מההגדה, כן? קבעו עם בן הזוג שלכם על סימן מוסכם שמסמל משהו - למשל "שיעול" יהווה זרז להליכה הביתה, "קריצה" תהיה סימן להחלפת נושא. ביחרו כל סימן שתרצו, תעמדו בהם ואל תשאירו את בן הזוג שלכם במבוכה כאשר הוא נוקט בכל מיני פעולות שעלולות להיתפס כמוזרות.

4. כסף, כסף: ידוע שההוצאות הכספיות שלנו עולות כאשר החגים בפתח. עכשיו תכפילו את זה ב-2 לפחות (אלא אם אתם בוחרים להכניס את חיית המחמד שלכם לתחשיב). נתונים אלו מדגישים את מה שאנחנו יודעים אבל מעדיפים לדחוק לפינה נסתרת בראש - צריך לחשב את ההוצאות בצורה שתהא גם חכמה וגם מפנקת בחגים.


5. תתלבשו יפה: אנחנו יודעים שעברתם כבר כברת דרך מסוימת במערכת ה"יחסים" שלכם ואתם בסדר גמור עם לבוש שהוא טיפה פחות פורמלי כשאתם ביחד, אולם קחו בחשבון שזוהי הפעם הראשונה שאתם נחשפים בפני המשפחה של בן הזוג, ורושם ראשוני כידוע קשה לשנות. בחרו את בגד שיהיה לכם נוח ומכבד אבל לא רשמי מדי - כזה שהייתם שמחים לו הוריכם היו רואים אתכם איתו בפעם הראשונה.

את הפייסבוק שלנו כבר ראית?

6. כשאת/ה אומר/ת לא: תזכרו ש"זוגיות" היא בחירה וגם הליכה לאירועים, ארוחות או כל ציון יום אחר, הוא לא חובה. אם יש משהו שמרגיש לכם לא נוח, ששם אתכם בסיטואציה לא נעימה, שמביך אתכם וגורר עימו פחדים - מותר ורצוי לסרב לו. שתפו את בן הזוג שלכם בתהיות ורחשי הלב שלכם, ספרו לו או לה ממה אתם מפחדים, תארו לו או לה את התרחיש שממנו אתם חוששים והקשיבו למה שיש לו או לה לומר. צרו מצב שבו גם בן הזוג שמח ששיתפתם אותו וגם נוצר ביניכם דו שיח אודות קשיים. יכול להיות שתגיעו להסכמה ותחליטו ביחד לא ללכת. העיקר שהכל נעשה ביחד.


לסיכום: אז לפני שאתם מסתערים על ארוחת החג הבאה שלכם בחיוך מקיר לקיר שנוצר מעצם שינוי הסטטוס שלכם מ"רווקים" ל"נמצאים במערכת זוגית" , זכרו כי יש עוד אדם במשוואה ותמיד חשוב לשתף אותו ולא לכפות עליו שום דבר. בלנו, כ"אתר הכרויות" שמטרתו לייצר המון אהבה, יש הבנה לגבי חשיבות ה"שבתות" וה"חגים"! #הכרויות

#אתרהכרויות

#אתריהכרויות

#קשררציני


0 צפיות0 תגובות